Меню Рубрики

Старий закон і Новий Завіт

Тим, хто називає себе адвентистами сьомого дня (в т. ч. і православними),

не розуміючи чим відрізняється старий закон від Нового Заповіту.

Курсивом позначені мої коментарі.

Закон – веде як дітей до Христа, Гал. 3:24

(Якщо закон веде до Христа…

 Тому закон святий i запо­вiдь свята, і праведна, i добра. Рим. 7.12.

Старий закон — благодать Божа. Новий Завіт — благодать на благодать.


(Цю роботу я часто поповнюю новими відкриттями).

Закон це – перша благодать.

А ми знаємо, що закон добрий, якщо хто законно вживає його, 9 знаючи, що

     закон призначений не для праведника, а для беззаконних i не­покiрних, нечестивих i грiшникiв, неправедних i нечистих, для крив­д­ників батька і матері, для людиновбивць, 10 для блудникiв, му­жо­ложцiв, розбійників‚ наклеп­никiв, скотоложцiв, неправдомов­цiв, клятвопорушникiв та для всіх, що противляться здоровому вченню, 11 за славним благо­вiстям блаженного Бога, яке менi довiрене. 1 Тим. 1. 8-11.

А втiм, браття, радуйтесь, довершуйтесь, утiшайтесь, будьте однодумнi, мирнi, — i Бог любови й миру буде з вами. 2 Кор.13.11. Який хо­че, щоб усi люди спаслися i досяг­ли пiзнання iстини. 1 Тим.2.4.

Це і є СВІТ ЦЕЙ. Це над цим світом князь — сатана. Закон — керівник над цим світом. Висновок: закон і є сатана.

Хто перемагає і дотримується діл Моїх до кінця, то­му дам владу над язич­никами, 27 і буде пасти їх жезлом залізним; як посуд глиняний, вони будуть розтрощені, як і Я одержав владу від Отця Мого; Одкр. 2.26. (Жезл залізний — закон).

19 Але ми знаємо, що закон, коли щось говорить, говорить до тих, хто пiд законом, тому всякi уста замикаються i весь свiт стає винним перед Богом, 20 тому що дiлами закону не виправдається перед Hим нiяка плоть; бо законом пiзнається грiх. Рим. 3. 19-20.

… а сила грiха — закон. 1 Кор. 15.56.

«Нині суд світові цьому; нині князь світу цього вигнаний буде геть.» Іван. 12, 31.

Бог же миру знищить незабаром сатану пiд ногами вашими. Благодать Господа нашого Iсуса Христа з вами! Амiнь. Рим. 16.20.

Закон же прийшов опісля і таким чином примножився злочин. А коли примножився гріх, стало з предостатком благодаті. Рим. 5.20.

Однак, дiзнавшись, що людина виправдовується не дiлами закону, а тiльки вiрою в Iсуса Христа, i ми увiрували в Христа Iсуса, щоб виправдатися вiрою в Христа Iсуса, а не дiлами закону; бо дiлами закону не виправдається нiяка плоть. Галатам 2.16.

Бог насадив в середині раю два дерева — дерево життя і дерево пізнання добра і зла, що означає — віру в любов Іван 6.51-58. (яке дає вічне життя) і закон (який смертельний (а від дерева пізнання добра і зла не їж від нього, бо в той день, коли ти з’їси від нього, смертю помреш. ). Плід від смертельного дерева Адам їв і успадкував смерть. А від дерева життя — не встиг, бо Бог вигнав з раю… Нині ж, їсти плоди від дерева життя можна тільки через Іісуса Христа.

І ось звучить: Іди і більше не гріши… Івана 8.11.

Закон і пророки прорекли до Івана. З часів Івана Христителя і понині Царство Боже зусиллям отримується, і всякий, хто прикладає зусилля, отримує його.Тому


Хрещення Духом Святим, це – друга благодать.

Але, якщо людина , отримавши благодать на благодать, повертається знову до закону, тоді  ця людина підзаконна. Вона, зневажила жертву Христа і надала перевагу закону. У такому випадку закон стає противником Іісуса у душі цієї людини, і превозноситься  над милістю Божою — прощенням гріхів. Він перечить Христу! Антихрист.


Кінець закону -Христос на праведність кожному, хто вірує,

Рим. 10: 4.

Залиште життя по Старому Заповіту і живіть по Новому Заповіту.

16 І заповів Господь Бог людині, сказавши: від усякого дерева в саду ти будеш їсти, 17 а від дерева пізнання добра і зла (бо законом пiзнається грiх. Рим. 3.20.) не їж від нього, бо в той день, коли ти з’їси від нього, смертю помреш. Буття 2. 16. 17.

…тому що буква вбиває,  а дух животворить. 1 Кор. 3.6.

Художник намалював плід від дерева пізнання добра і зла у вигляді яблука. І сприйняли глядачі цього малюнку це зображення. І закрило воно для них істинне значення плоду. Так і понині це відбувається.

Плодом же, є розуміння добра і зла.

Отже, стiйте у свободi, яку дарував нам Христос, i не пiдпадайте знову пiд ярмо рабства. 2 Ось я, Павло, кажу вам: якщо ви обрiзуєтесь, не буде вам нiякої користi вiд Христа. 3 Знову я свiдчу кожному чоловiковi, який обрiзується, що вiн повинен виконувати весь закон. 4 Ви, що виправ­довуєтеся законом, залишилися без Христа, вiдпали вiд благодатi, (4 Хвіст його захопив з неба третю частину зірок і кинув їх на землю. Одкр. 12.4), 5 а ми духом чекаємо i сподiва­ємося праведности через вiру.

Спасіння по вірі

6 Бо в Христi Iсусi не має сили нi обрiзання, нi необрiзання, а вiра, яка дiє любов’ю. 7 Ви йшли добре; хто зупинив вас, щоб ви не пiдкорялись iстинi?8 Таке переконання не вiд Того, Хто покликав вас. 9 Мала закваска все тiсто заквашує. 10 Я певен за вас у Господi, що ви не будете мислити iнакше; а той, хто бентежить вас, хто б вiн не був, понесе на собi осудження. 11 Браття! За що ж переслiдують мене, якщо я i тепер проповiдую обрiзання? Тодi припинилася б спокуса хреста. 12 О, якби були видаленi тi, що пiдбурюють вас.


Свобода це любов у Христі

13 До свободи ви покликанi, брат­тя, тiльки щоб свобода ваша не стала приводом для догоджання плотi, але любов’ю служiть один одному. 14 Бо весь закон в одному словi мiститься: «Люби ближнього твого, як самого себе».15 Коли ж ви один одного гризете i з’їдаєте, стережiться, щоб не знищили ви один одного!

А до пришестя вiри ми були замкненi пiд охороною зако­ну, до того часу, як нале­жало вiд­критися вiрi. 24 Тому закон був вихователем, який вiв нас до Христа, щоб нам виправдатися вiрою; коли ж прийшла вiра, ми вже не пiд вихователем. 26 Бо всi ви — си­ни Божi через вiру в Христа Iсуса; 27 усi ви, що в Хрис­та хрестилися, у Христа одяглися. Гал. 3. 23-27.

16 Я говорю: духом живiть, i ви не будете чинити похотi плотської, 17 бо плоть бажає противного духовi, а дух — противного плотi: вони одне одному противляться, так що ви не те робите, чого хо­тiли б. 18 Якщо ж дух вас провадить, то ви не пiд законом.


Діла плотські

19 Дiла плотськi явні: це — перелюб, блуд, нечистота, безсоромність, 20 iдоло­служiння, чародiйство, ворожнеча, чвари, заздрiсть, гнiв, розбрат, незгоди‚ (спокуси), єресi, 21 ненависть, убивство, пияцтво, безчинство i таке інше. Попереджаю вас, як i ранiше попереджав, що тi, хто так роблять, Царства Божого не успадкують.

Плід духа — інше життя

22 Плiд же духа є: любов, радiсть, мир, довготерпiння, доброта, милосердя, вiра, 23 лагiд­нiсть, стриманiсть. Hа таких нема закону. 24 Але тi, що Христовi є‚ плоть свою розп’яли з пристрастями i похотями.25 Якщо ми живемо духом, то за духом повиннi й дiяти. Галатам 5 гл.


З приходом Іісуса старий закон втрачає свою владу у душах увірувавших. Але ж будуть такі, які не увірували…

Скажіть мені ви, що хочете бути під законом: «Хіба ви не слухаєте закону?». Гал. 4:21

Одержавши пізнання від Бога, для чого повертаєтеся знову до немічних та вбогих початків і хочете ще знову поневолити себе їм? Гал. 4: 9

Тому будемо намагатися, щоб, коли ще залишається обітниця, входу до Його спокою, щоб не виявилось, що хтось із вас запізнився, бо і нам це звіщено як і тим; але не принесло їм користі слово проповіді, не розчинене вірою слухачів. А входимо у спокій ми, ті що увірували. Євр. 4: 1-3.


Дуже важливо знати і розуміти!!!

Закон святий, бо справедливий. Він навчає жити по правді. Але у нього, за зло — обов’язкове покарання. Він жорстокий як звір, бо у покаранні сам повторює зло, за яке карає (Око за око, зуб за зуб).

Спасіння ж по вірі у Христа — це вже зовсім інша дія, така, яку ми б хотіли, щоб до нас застосували, якщо ми оступимося. Тільки так виконуються такі заповіді Христові як:

Люби ближнього свого як самого себе. (Ближні для віруючих — це віруючі).

Перемагай зло добром.

Не судіть, та не судимими будете.

Любіть і ворогів ваших.

І прости нам борги наші як і ми прощаємо боржникам нашим. І так далі.


Постійний конфлікт духовного з душевним

Але, як тоді народжений за тілом, переслідував народженого за духом, так і нині. Гал. 4:29.

36 Сказав же і притчу їм: ніхто не накладає латки до старої одежі, відірвавши від нової одежі; а інакше і нове розірветься, і до старого не підійде те, що з нового. ( це дія антихриста і не сумісність старого заповіту з Новим Заповітом). 37 І ніхто не вливає молодого вина в старі міхи, і саме виллється, і міхи пропадуть. 38 А молоде вино в нові міхи треба вливати; тоді збережеться і те, і друге. 39 І ніхто, пивши старе вино, не захоче зараз же молодого, бо скаже: старе краще. Луки 5. 36-39.

Що ж каже Писання? «Прожени рабиню й сина її, бо син рабині не буде спадкоємцем разом із сином вільної». Гал. 4:30.

Отож, брати, ми не сини рабині, але вільної. Гал. 4:31.


Заклик до нового життя

Отже, стійте у свободі, яку дарував нам Христос, і не піддавайтеся знову в ярмо рабства. Гал 5: 1 (Бути підзаконним, надіючися на нього, це і є ярмо рабства).

На волю покликані ви, брати, але щоб ваша воля не стала приводом для догоджання тілу; але любов’ю служіть один одному. (Пильнуйте, щоб бути достойними жити по Христу, а не бути такими, на яких потрібна «управа» — закон).


Бо весь закон в одному слові міститься: «Люби свого ближнього як самого себе».

Якщо ж один одного гризете і з’їдаєте, стережіться, щоб не знищили ви один одного.    Гал. 5: 13-15. Бо настає час, коли всякий, хто вам смерть заподіє, думатиме, ніби він служить Богові.  Іоанна 16: 2

     (Це такі душі, які не перейнялися любов’ю Христовою, залишилися в середовищі підзаконних, там, де закон утримує душі людські у покорі, аби не було повного беззаконня. Ми знаємо, що навіть у такому випадку, люди порушують закон. Тому-то і написано, що закон нічого не довів до досконалості).

Один одного будуть зраджувати і зненавидять один одного; Постане ж багато фальшивих пророків і зведуть багатьох. І через примноження беззаконня, любов багатьох охолоне; А хто витерпить аж до кінця — спасеться. Матвія 24:13


Євангелія і кам’яні серця

Господь Христос передав нам через Святих Апостолів Своїх Новий Завіт, досконаліший від закону. Його вчення переможе гріх у серцях тих, хто покаявся і обіцяв Богу добру совість. Потрібен час для проповіді Євангелія. Люди, одні помирають, другі  народжуються… Сприймають Вчення Христове, (проповіді) у зрілому, свідомому віці…

І проповідувана буде ця Євангелія Царства по цілому світові, на свідоцтво всім народам; і тоді прийде кінець. Матвія 24:14. (Немовлята і діти сприймати науку ще не здатні…).

Не обрані — не спасуться

Але не всі послухались Євангелії, бо Ісая каже: «Господи! Хто повірив тому, що почув від нас? ». Рим. 10:16. (Це мова йде про тих, що можуть усвідомити почуте, але залишаються «глухими»  до слова Христового, бо зачерствіли їхні серця, як камінь стали. Для таких, закон продовжує бути стримуючою від гріхів силою).

Але Син Людський, прийшовши, чи знайде віру на землі? Луки 18: 8. ( Це значить, що Іісус прийде, а люди Йому вірити не будуть. А до нас, нині, такі, що не повірили були? Як ви вважаєте?).


Початок проповіді Євангелія

Після ж того, як було видано Івана, прийшов Іісус до Галілеї, і проповідував Божу Євангелію, кажучи, що виповнився час. Марк 1:14. Отже, збулося написане в Законі.

Коли ж настав день, покликав Він учнів своїх і обрав із них 12-ть, яких і назвав Апостолами. Луки 6:13. Після того призначив Господь і інших 70-т учнів, і послав їх по два перед Лицем Своїм до кожного міста та місця, куди Сам мав іти. Луки 10: 1.

  • Я послав їх у світ. — Так говорить Господь.-  І за них Я присвячую Себе, щоб і вони  були посвячені істиною. Не про них же тільки молю, але і про віруючих у Мене за словом їхнім: Щоб усі були одно як Ти Отче, в Мені, і Я в Тобі, так і вони хай будуть в Нас єдине, — щоб увірував світ, що Ти послав Мене. Іоанна.17: 18-22.

Всемогутня сила спасіння

Той же, Хто Сина Свого не пожалів, але видав Його за всіх нас, як же з Ним не дарує нам і всього? Хто буде звинувачувати вибраних Божих? Бог виправдовує їх.   Рим. 8: 32-33

Сам Дух заступається за нас зітханнями невимовними. Рим. 8:26. (А що означає вислів «зітханнями не вимовними?»). Тому ти вже не раб, але син; а якщо син, то й спадкоємець Божий через (Іісуса) Христа. А як ви — сини, то Бог послав у ваші серця Духа Сина Свого, який взиває: «Авва Отче!». Гал. 4: 6-7

Але ви не по плоті живете, а за духом, бо Дух Божий живе в вас. Рим. 8: 9

Один бо є Бог, і один посередник між Богом та людьми — чоловік Христос Іісус, що дав Самого Себе на викуп за всіх. 1-е Тим. 2: 5-6.Що було написано в старому законі Іісус виконав у Свій час.

Діло за нами — увірувати у можливість жити по-новому, чи залишитися під владою закону, не повіривши у можливість очищення від гріхів. 

Всі пророки і Закон до Івана провіщували, і жодна йота або ні одна риска, не перейде із закону, аж поки не збудеться все. Матвія 11:13.  (Усе написане — збулося! Кінець).

Іісус увійшов, за звичаєм Своїм дня суботнього до синагоги і став, щоб читати, де було написано: «Дух Господній на Мені; бо Він помазав Мене благовістити вбогим, і послав Мене зцілювати зболених серцем, проповідувати полоненим визволення, сліпим прозріння, випустити пригноблених на волю, сповістити літо Господнього помилування». І Він почав говорити: «Нині збулось це писання почуте вами».      Луки 4: 16-21

    Окрім того,   Бог же, як Він провіщав був устами Своїх пророків постраждати Христові, так і виконав. Діяння 3:18.    Бо так полюбив Бог світ, що віддав Сина Свого Однородженого, щоб кожен, хто повірив у Нього, не загинув, але мав життя вічне. Івана 3:16

Бо, як Отець має життя у Самому Собі, так і Синові дав життя мати у Самому Собі.    Іоанна 5:26.


Перехід у вічне життя

У Ньому було життя, і життя було світлом людей. Івана 1: 4. Хто має Сина (Божого) той має життя. 1-е Івана 5:12.

Отже, якщо ви воскресли з Христом, то шукайте того, що вгорі, де Христос сидить праворуч Бога. Кол. 3: 1. (Написано — якщо воскресли. Чуєте? А ви воскресли?).

А Христос, як Син у домі Його, дім же Його — ми, коли тільки відвагу й похвалу якими хвалимося, твердо збережемо до кінця. Євр. 3: 6.

Про горішнє думайте, а не про земне, бо ви померли, і життя ваше сховане з Христом у Бозі; коли з’явиться Христос, ваше життя, тоді і ви з’явитеся з Ним у славі. Кол. 3: 2-4.

Так говорить Господь: Кажу вам, що мусить виконатися на Мені, й це ось написане: «І до беззаконників прирахований». Бо те, що про Мене приходить до кінця. Луки 22:37.


Іісус виконав написане про Нього у старому законі

Не думайте, що Я прийшов порушити закон або пророків. Не порушити прийшов Я, але виконати. Матвія 5: 1. (І виконав, бо ніхто не зміг виконати).

Отче! Прийшов час, прослав Сина Свого, щоб і Син прославив Тебе. Іоан 17: 1.

Я прославив Тебе на землі, звершив Я те діло, що Ти дав Мені виконати.    Іоанна 17: 4. Так говорить Господь: Дослідіть но Писання, бо ви думаєте, що через них матимете вічне життя, а вони свідчать про Мене. Іван 5:39.

Жителі Єрусалиму та їхня старшина, що не впізнали Його, і засудивши, виконали пророчі слова які щосуботи читали вони.  Коли ж усе виповнилося, написане про Нього, то, знявши з дерева, поклали Його в гріб. Діяння 13: 27-29.

Відокремитися від служителів старого заповіту

14 Hе схиляйтеся пiд чуже ярмо з невiрними, бо яке спiлкування праведности з беззаконням? Що спiльного у свiтла з темрявою? 15 Яка згода мiж Христом i Велiа­ром? Або яка спiвучасть вiрного з невiрним? 16 Яка сумiснiсть храму Божого з iдолами? Бо ви — храм Бога Живого, як сказав Бог: «Оселюся в них‚ і ходитиму в них i буду їхнiм Богом, i вони будуть Моїм народом. 17 I тому вийдiть iз середовища їхнього i вiдлучіться, — говорить Господь, — i не доторкайтесь до нечистого, i Я прийму вас. 18 I буду вам Отцем, i ви буде­те Моїми синами i дочками,» — говорить Господь Вседержитель.   2 Коринт. 6.14.

Ось відбулося дійство, яке свідчить про початок закінчення дії закону.

Дія закону закінчується у душах християн. Але християнами стають люди і понині! Для них закон починає втрачати силу тільки «Нині». Тому і вислів незвичний — «Початок закінчення дії закону». Коли розіп’яли Іісуса, настала темрява. Знаєте яка? До розіп’яття для грішників був даний закон. Але Іісус його виконав. Ера закону скінчилася. Іісус приніс Себе у жертву святу. А ера спасіння через силу Духа Святого ще не настала. Ще не настав день П’ятидесятниці. Цікавий період. Цей період існує і по «нині», доки підзаконна людина не народиться згори, від води і духа. Міркувань виникає море.Від закінчення дії закону до дня П’ятидесятниці  минуло 50 днів.

(Вже закон втрачав свою силу, а Дух Святий ще не сходив на учнів Іісуса Христа.  Він і нині втрачає свою силу в душах тих, хто приймає у своє серце Христа).

     Після воскресіння Свого, Іісус, з’явився Своїм учням і сказав до них: ось те про що Я говорив, ще бувши з вами, що належить виповнитися  усьому, що про Мене написане в законі Мойсея і пророків, і в Псалмах. Луки 24:44. (Написане про Нього, а не про вас. Чому ви намагаєтеся жити по Закону, якого не зможете виконати???).

Коли ж Він воскрес із мертвих, то учні Його згадали, що Він говорив це, і увірували в Писання та в слово, що сказав був Іісус. Іоанна 2:22.

Удосвіта спасіння

Тоді розум розкрив їм, щоб вони розуміли Писання, і сказав до них: Так написано і так належало постраждати Христові і воскреснути з мертвих у третій день, і проповідуватись в Ім’я Його покаянню і прощенню гріхів між усіма народами починаючи з Єрусалиму. А ви ж свідки того. І ось Я пошлю обітницю Отця Мого на вас, ви ж залищайтеся в місті Єрусалимі, доки не сповнитеся силою згори. Луки 24: 45-49

Чекайте обітниці Отця, про що ви чули від Мене: Бо Іван хрестив водою, а ви через кілька днів після цього, будете хрещені Духом Святим. Дії 1: 4-5

Ви приймете силу, коли зійде на вас Дух Святий, і будете Мені свідками в Єрусалимі і у всій Юдеї та Самарії і аж до краю землі. Дії 1: 8

Утішитель же, Дух Святий, якого пошле Отець в ім’я Моє, навчить вас усього, і нагадає вам усе, що я говорив вам. Іван 14:26.

Ось як важливо отримати Духа Святого!


Відтоді й «понині» відбувається перехід до життя вічного учнів Іісуса Христа.

Бог, в останні дні, говорив до нас через Сина. Євреям 1: 2, 2.  Петро. 3: 8.

Зверніть увагу на «останні дні» і час — «після тих днів». Оскільки:

«У Бога один день, як тисяча років і тисяча років як один день».

Ось заповіт, котрий заповідаю дому Ізраїлевому після тих днів, говорить Господь: Покладу Я Закони Свої в їхні думки і напишу їх на серцях їх, і буду їм Богом, а вони будуть Моїм народом. І не буде навчати кожен свого ближнього, і кожен брата свого, промовляючи: Пізнай Господа; тому, що всі, від малого до великого, будуть знати Мене. Євреям 8: 10-13. (Ідеться мова про увірувавших і тільки!).

Це означає. що кожна увірувавша душа проходить навчання й очищення «У ті дні».

А після тих днів очищення. яке відбувається до «відходу людини у вічний дім свій»,  і плоть перестає бути перешкодою у очищенні, настає час «після тих днів». Тому й треба «у ці дні (дні життя на землі) пильнувати за собою, аби «не залишилося в нас якогось гіркого кореня», гріха.

Переміна у Вселенній

У всіх народах найперше повинно проповідуватися Євангеліє всьому створінню. Марк 13: 10,16: 15 Бо повинне проповідуватись в ім’я Його покаяння і прощення гріхів між усіма народами; починаючи від Єрусалиму. Луки 24:47.

Тому, Покайтеся і віруйте в Євангеліє. Марк 1:15. (а далі Господь обіцяє):                           Я буду милостивий до їхніх неправд, і їхніх гріхів Я більше не згадаю. Євреїв 8:12

Закон і Пророки були до Івана; відтоді Царство Боже благовіститься.  Луки 16:16.    щоб нам служити (Богу) в оновленні духу, а не старістю букви. Рим 7: 6

Бог дав нам здатність бути служителями Нового Заповіту, не букви, а духа, бо буква вбиває, а дух оживляє. 2 Коринф 3: 6

(Чому цього не розуміють християни, прихильники Закону – велика загадка…).

Говорячи «новий», тим показав  перший старим, а старіюче порохнявіє і близьке до знищення. ( близьке, тому що увірувавші тільки вчаться жити по Христу). Євреїв 8:13


Старий закон даний аж поки прийде Насіння, яке є Христос.

Галатів 3: 19,16

Ходіть за духом і ви не будете виконавцями пожадливости тіла. Галатів 5:16.

Цей Самий Дух свідчить разом із духом нашим, що ми діти Божі.

А якщо діти, то й спадкоємці, спадкоємці ж Божі, а співспадкоємці Христові,

Якщо тільки з Ним ми терпимо, щоб З Ним і прославитися. Рим. 8: 16,17.

(Для тих, хто захищає версію життя по закону).

Кращого завіту став  поручителем Іісус … Який не має потреби щодня, як ті первосвященики … приносити жертви … за гріхи …  Бо Він це звершив один раз, принісши в жертву Себе Самого. Євр.7: 22,27.  Знищивши рукописання на нас, що наказами було проти нас, Він із середовища взяв його та й прибив його до хреста.        Колосян 2:14. (ми пам’ятаємо з якого середовища — із середовища підзаконних взяв рукописання, яке було проти нас).

15 скасувавши ворожнечу плоттю Своєю, а закон заповiдей вченням, щоб з двох створити в Собi Самому одну нову людину, вчинивши мир, 16 i в єдиному тiлi примирити обох iз Богом хрестом, убивши ворожнечу на ньому. Ефес. 2:15Відбувається дійство переходу вірних Христу від життя по старому закону, до життя по любові.

(Таємниця беззаконня вже в дії, тільки не звершиться до тих пір, поки не буде взятий з середовища той, що утримує тепер (закон) і тоді то й з’явиться той беззаконник, якого Господь Іісус заб’є Духом уст Своїх і знищить явленням пришестя Свого. Його прихід за дією сатани, буде з усякою силою й знаками та чудесами, і з усяким неправедним звабленням тих, хто гине за те, що вони не прийняли любові істини для свого порятунку. І за це Бог пошле їм дію омани, так, що вони будуть вірити неправді, і будуть засуджені всі, хто не вірив у істину, але полюбив неправду.

Ми ж завжди повинні дякувати Богові за вас, улюблені Господом брати, що Бог від початку, через освячення Духа та вірою в істину, обрав вас до спасіння. До чого покликав вас через нашу Євангелію, щоб отримати славу Господа нашого Іісуса Христа. Отже, брати, стійте й тримайтеся передань, яких ви навчилися чи то словом, чи нашим посланням).  2-е Солунян 2: 7-15.

Відбувається становлення, в розкаяних серцях, іншого священика — Іісуса Христа.

І це ще ясніше видно з того, що за подобою Мелхиседека постає священик інший,  що був не за законом тілесної заповіді, але з сили життя неперестаючого (вічного). Євреїв 7: 15,16.

     Зі зміною священства, НЕОБХІДНО  БУТИ  переміні й Закону.   Євреїв 7:12.

Цей Первосвященик отримав тим краще служіння, оскільки Він посередник кращого заповіту, який на кращих обітницях.  Бо, якби перший завіт був бездоганний, то не треба було б шукати місце іншому. Але Пророк, докоряючи їх, каже: «Ото дні надходять, говорить Господь, і складу Я із домом Ізраїлевим і з Юдиним домом Новий Заповіт, не за Заповітом, що його Я склав з їхніми батьками, говорить Господь».            Євреям 8: 6,9.

Ось тому, Кожен, хто переступає вчення Христове і не перебуває в ньому, не має Бога; хто перебуває у вченні Його, той має і Отця і Сина. 2-е Івана 1: 9.

Мойсей бо пише про праведність, що від Закону «виконавши його людина житиме ним». А праведність від віри, говорить так: «коли ти устами своїми будеш сповідувати Іісуса Господом і серцем твоїм вірувати, що Бог воскресив Його з мертвих, то спасешся».  Рим. 10: 9.         Біжіть, спасайте життя своє

Дізнавшися, що людина не може бути виправдана ділами Закону, але тільки вірою в Іісуса Христа, і ми увірували в Христа Іісуса, щоб виправдатися вірою в Христа, а не ділами Закону бо ділами Закону не виправдається ніяка плоть. Гал.2: 16

Законом я вмер для Закону, щоб жити для Бога, я розіп’ятий з Христом. Гал.2: 19.   І вже не я живу, але живе в мені Христос.

А що я живу в тілі, то живу вірою в Сина Божого, що полюбив мене і видав Себе за мене. Я не відкидаю благодаті Божої. Але якщо Законом оправдання, то надаремо Христос був помер. Гал.2: 19-21

Для чого ж закон? Він був даний, з причини переступів.

(для утримання від гріхів). 2 Солун.2.6. , аж поки прийде Насіння, у якому обітниця Гал.3: 19. (Відповідь тим, що себе називають адвентистами 7 дня. Підзаконним).

Притча про закон.

Якось я читав гумористичну мініатюру про те, як один чоловік ідучи, побачив, що навколо високого дерева зібралися люди і щось видивляються на горі. Підійшовши ближче, побачив на дереві людину. Питає тих, що внизу: «чому він там?».  Йому відповідають: «Він втікаючи від собак заліз на дерево, а злазити боїться». Тоді цей, що підійшов, радить: «А ви киньте йому вірьовку, хай обв’яжеться і гуртом потягніть за неї. Ми так вчора чоловіка з колодязя витягли…».

Отак і закон — як вірьовка. Добре, коли він витягує людину з провалля гріхів і погано, коли тягне вниз тих, хто шукає горішнього, та про горішнє помишляючи, живе по Христу. Він тоді стає антихристом. Амінь.


Любов є виконання закону, бо люблячий іншого виконав закон.

Рим.13: 10,8.

Знаймо ж і утвердимося у тому, що:  Невидиме бо Його — вічна сила Його.        Рим.1: 20. й у Христі Ісусі має силу віра, що діє любов’ю. (віра ж невидима) Гал.5: 6. Носіть тягарі один одного і так виконаєте закон Христовий. Гал.6: 2.                Виправдання Закону збулося в нас, що ходимо не за тілом, а за духом. Рим.8: 4.

Отже, у всьому, як хочете, щоб з вами чинили люди, те саме чиніть і ви з ними;  бо в цьому Закон і Пророки. Матф. 7: 12.

(Для тих, хто доказує, що Іісус прийшов виконати закон, а не скасувати).

Скасування ж колись бувшої заповіді, буває з причини її немочі і марності. Євр. 7: 8, 8:13, 10: 9.  (Відповідь тим, що себе називають адвентистами 7 дня. Підзаконним).

Як закон, ослаблений плоттю був безсилий (нічого не довів до кінця), то Бог послав Сина Свого в подобі плоті гріховній в жертву за гріх і осудив гріх у тілі.  Рим.8: 3.         А слово клятви, що після Закону, ставить Сина, Який досконалий навіки! Євр. 7: 28.

Закон духа життя в Христі Іісусі визволив мене від закону гріха і смерті. Рим.8: 2.

Ми спасені в надії.  Рим.8: 24.

Зі старим життям треба прощатися

І ніхто до старої одежі не тулить латки з сукна сирового, бо щойно пришите відірве воно від старого, і дірка стане ще гірша. І не вливають вина молодого в старі бурдюки, а то бурдюки розірвуться, і вино розіллється, і бурдюки пропадуть; а вливають вино молоде до нових бурдюків і одне й друге зберігається. Матф.9: 16,17.

І ніхто, хто пив старе вино, не захоче той час молодого; бо каже – старе ліпше. Луки 5:39.

(Так буває і з тими, що звикли жити по закону, а не по любові).

Ще багато маю сказати вам, та тепер ви не можете сприйняти. Іоанна 16:12.    2017 р.

Вхід у Царство Боже тільки через Новий Завіт, Євангеліє

Іісус говорить: Істинно, істинно кажу вам: хто входить в овечий двір не дверима, а десь перелазить, той злодій і розбійник. 2А хто входить у двері, той пастир овець. 3 Йому воротар відчиняє, і вівці голос його чують, він кличе своїх овець на ймення і виводить їх. 4 І коли виведе своїх овець, йде поперед них, а вівці йдуть за ним, бо знають його голос. 5 За чужим же не йдуть, а тікають від нього, бо не знають чужого голосу. 6 Цю притчу сказав їм Ісус; але вони не зрозуміли, про що Він говорив їм. 7 Отже, знову сказав їм Іісус: істинно, істинно кажу вам, що Я двері вівцям. 8 Всі, скільки їх приходило переді Мною, є злодії й розбійники; але вівці не послухали їх. 9 Я є двері: хто через Мене увійде, той спасеться, і увійде, і вийде, і пасовище знайде. 10 Злодій приходить тільки для того, щоб украсти, вбити й погубити. Я прийшов для того, щоб мали життя, і з надлишком мали.

Істинний пастир

11 Я Пастир Добрий: пастир добрий душу свою покладає за овець. 12 А наймит, не пастир, якому вівці не свої, побачивши, що йде вовк, кидає овець і тікає, а вовк хапає і розганяє овець. 13 А наймит тікає, бо він наймит, і не турбується про овець. 14 Я ж Пастир Добрий; і знаю Моїх, і знають Мене Мої. 15 Як знає Мене Отець, так і Я знаю Отця; і душу Мою покладаю за овець. 16 Й інших овець маю, які не з цього двору, і тих Мені треба привести; і голос Мій почують, і буде одне стадо і один Пастир. 17Тому любить Мене Отець, що Я душу Мою віддаю, щоб знову прийняти її. 18 Ніхто не відбирає її від Мене, але Я Сам віддаю її. Маю владу віддати її і владу маю знову прийняти її. Цю заповідь Я прийняв від Отця Мого.  Івана 10. 1-18.

(Отже, тільки через вчення Іісуса Христа, нічого до нього не додаючи і нічого від нього не віднімаючи).


Тепер все нове

А тепер, у Христі Іісусі ви, що колись були далекими, стали близькими кров’ю Христовою, бо Він є мир наш, котрий створив з обох одне і зруйнував перешкоду, яка стояла посередині, знищивши ворожнечу – плоттю, а закон заповідей – вченням, щоби з двох створити в Собі Самому одну нову людину, створюючи мир, і в єдиному тілі примирити обох з Богом посередництвом хреста, убивши ворожнечу на ньому.  Ефес. 2. 13-16.

Необхідність приходу , у свій час, старого закону і його дія

Що ж скажемо? Hевже вiд закону грiх? Зовсiм нi. Але я не пiзнав грiх iнакше, як через закон. Бо я не знав би i жадання, якби закон не говорив: «Hе пожадай». 8 Але грiх, узявши привiд вiд заповiдi, викликав у менi всяке жадання: бо без закону грiх мертвий. Рим. 7 гл. (і далі ця глава).

Закон викриває гріх, людську слабкість проти спокус

9 Я жив колись без закону; але коли прийшла заповiдь, то грiх ожив, 10 а я помер; отак заповiдь, що мала бути для життя, послужила менi на смерть,  11 тому що грiх, узявши привiд від заповiдi, спокусив мене i нею умерт­вив.  

      Діти остання година! А що чули були, що антихрист іде (закон), а тепер з’явилось багато антихристів (законів), з цього ми пізнаємо, що остання година настала. 1 Івана 2.18. (відбулося усвідомлення дії закону учнями Іісуса Христа).

     І скинутий був вели­кий дракон, древній змій, зва­ний дияволом і сатаною, що спокушає всю вселенну, ски­нутий на землю, і ангели його скинуті з ним. Одкр. 12.9.

Звідки скинуті? З небес! А як вони там зявилися? Хто їх там поставив? БОГ !                                  (Закон, спустошив у душах третини Ангелів благодать спасіння по вірі й повернув їх на плотське життя по закону. Ця третина і є ангелами закону).                                                                                                   Ще раз про закон, аби не подумалося, що Бог його створив надаремно.     

Рим.12 Тому закон святий i запо­вiдь свята, i праведна, i добра. 13 От­же, невже те, що добре, стало для мене смертоносним? Зовсiм нi. Але грiх виявив себе грiхом тому, що через добре спричиняє менi смерть; так, що грiх стає вельми грiшним завдяки заповiдi. 14 Бо ми знаємо, що закон духовний, а я плотянин, проданий грiху.


Гріховна природа людини

15 Бо не розумiю, що роблю: тому що не те роблю, що хочу, а що ненавиджу, те роблю. 16 Коли ж роблю те, чого не хочу, то погоджуюся iз законом, що вiн добрий, 17 а тому не я вже роблю те, а той грiх, що живе в менi. 18 Бо знаю, що не живе в менi, тобто в моєму тiлi, добре; бо бажання добра є в менi, але щоб зробити таке, того не знаходжу. 19 Добра, якого хочу, не роблю, а зло, якого не хочу, роблю. 20 Якщо ж роблю те, чого не хочу, вже не я роблю те, але грiх, що живе в менi. 21 Тож я знаходжу закон, що‚ коли хочу робити добро, лежить у менi зло.

Постійна війна в душах віруючих

22 Бо за внутрiшньою людиною знаходжу насолоду в законi Божому; 23 але в членах моїх бачу iнший закон, що протирічить законовi розуму мого i бере мене в полон закону грiховного, який перебуває в членах моїх. 24 Бiдна я людина! Хто визволить мене вiд цього тiла смерті? 25 Дякую Боговi моєму через Iісуса Христа, Господа нашого. Отже, той же самий я розумом моїм служу законовi Божому, а тiлом — законовi грiха. Рим. Гл.7.

(Ще раз нагадую, доки ми живемо в тілі, спокуси й гріхи чатують над нами…).


     Пустиня юдейська

Iзраїль, який шукав закону праведности, закону правед­ности не досягнув.  32 Чому? Тому що шукали не у вiрi, а в дiлах за­кону, бо спiткнулися об камiнь спотикання, 33 як написано: «Ось кладу в Сионi камiнь спотикання i камiнь спокуси; але кожний, хто вірує в Hього, не осоромиться».  Рим. 9. 31-32. Законом я помер для закону, щоб жити для Бога. Я спiврозіп’явся Христовi,  20 i вже не я живу, а живе в менi Христос. А що нинi живу в плотi, то вiрою живу в Сина Божого, Який полюбив мене i вiддав Себе за мене.

21 Hе вiдкидаю благодатi Божої (себто закону, першої благодаті); а якщо виправдання через закон, то Христос даремно помер. Гал. 2.19-21. Але ми знаємо, що закон, коли щось говорить, говорить до тих, хто пiд законом, тому всякi уста замикаються i весь свiт стає винним перед Богом. 


Пам’ятаєте, що говорить закон? 

Хай не буде у тебе других богів перед лицем Моїм, не створюй собі кумира та зображення і не вклоняйся їм, не вимовляй імені Господа Бога твого надаремно, шануй день суботній, не убий, шануй батьків твоїх, не вбивай, не укради, не чини перелюбу, не лжесвідчи, не побажай дому ближнього твого…

Отже, закон звинувачує і дітей Божих, (оскільки — весь свiт стає винним перед Богом…), у тому числі й тих, які у Христі, не зважаючи на те, що їх викупив Христос Своєю жертвою. Отже, це наклеп!!! Якщо християнин читає заповіді, то що вони йому говорять??? Хай не буде у тебе інших богів,  не створюй собі кумирів, не убий, не укради, не чини перелюбу, шануй батьків, не бажай майна ближнього твого, не лжесвідчи…

Війна на небесах

 7 І відбулася на небі війна: Ми­хаїл і ангели його воювали проти дракона, і дракон і ангели його воювали проти них, 8 та не встояли, і не знайшлося вже місця для них на небі. 9 І скинутий був вели­кий дракон, древній змій, зва­ний дияволом і сатаною, що спокушає всю вселенну, ски­нутий на землю, і ангели його скинуті з ним. 10 І почув я гучний голос на небі, який промовляв: нині настало спасіння, і сила, і царство Бога нашого і влада Христа Його, тому що скинутий наклепник братів наших, який зводив на­клепи на них перед Богом на­шим день і ніч.)  Одкровення 12. 7.10.

Пояснення

Яка війна? Війна Іісуса Христа (Михаїла), за спасіння душ людських, підзаконних…

Це Він викупив нас Своєю кров’ю перед законом, принісши Себе в жертву згідно закону.

Смертю смерть переміг!!! (духом вуст Своїх і знищує явленням пришестя Свого. 2 Солун. 2.8) «нині настало спасіння, і сила, і царство Бога нашого і влада Христа». 20 тому що дiлами закону не виправдається перед Hим нiяка плоть; бо законом пiзнається грiх.

Тлумачення

А «Нині» означає, що перемога над законом відбувається у кожній душі окремо, у свій час для кожного. Це цілий процес, розтягнутий на два тисячоліття з переходом на третє тисячоліття… За цей час і збувається це пророцтво!!!

Зверніть у вагу на період від смерті Іісуса на хресті і до зішестя Святого Духа на Його учнів. Це і є затишшя (темрява) на землі. Закон був переможений, а дух Святий ще не зійшов на учнів Христа. Дуже цікавий період для дослідників.

Луки 23 гл. 44 Було ж близько шостої години*, і настала темрява по всій землі аж до години дев’ятої. 45 І сонце затьмарилось, і завіса в храмі роздерлася посередині.  46 Скрикнувши гучним голосом, Ісус сказав: Отче, у Твої руки віддаю дух Мій. Сонце затьмарилося (Що це означає?). Подумайте добре… Завіса в храмі розідралася посередині. А це що значить? Думайте самі.

Сповнилося написане в законі про нове створіння

21  Тепер же, незалежно вiд закону, з’явилася правда Божа, про яку свiдчать Закон i Пророки, 22  правда Божа через вiру в Iсуса Христа у всiх i на всiх‚ хто вiрує, бо нема рiзницi, 23 тому що всi згрiшили i позбавленi слави Божої, 24 виправдовуються даром, благодаттю Його, через вiдкуплення у Христi Iісусi, 25 Якого Бог призначив як жертву очищення Його Кров’ю через вiру; для свідчення правди Своєї в прощенні гріхів, вчинених раніше, 26 за час довготерпіння Божого; для свiдчення правди Його нинi, щоб Вiн явився праведним i виправдовував того‚ хто вiрує в Iісуса. 27 Де ж те, чим би хвалитися? Знищено. Яким законом? Законом дiл? Hi, але законом вiри.  28 Бо ми визнаємо, що людина виправдовується вiрою, незалежно вiд дiл закону. Рим. 3. 19-28.

Підзаконні не розуміють благодаті, бо залишилися жорстокими

Та їхнiй розум заслiпився: бо те ж саме покривало донинi лишається не знятим при читаннi Старого Заповiту, бо воно знiмається Христом.  15 Донинi, коли вони читають Мойсея, покривало лежить на сер­цi їхньому. Це означає, що ви, читаючи старий заповіт утримуєте на собі покривало — сліпі!!!

Чуєте? Донині! Себто до покаяння, до переможного змагання Іісуса з законом, за ваші душі…


Спасіння через Іісуса Христа

16 але коли навертаються до Господа, тодi це покривало знiмається.  17 Господь є  Дух; а де Дух Господнiй, там свобода. 18 А ми всi‚ вiдкритим обличчям, як у дзеркалi, дивлячися на славу Господню, перетворюємося на той же образ вiд слави у славу, як вiд Господнього Духа.. 2 Кор. 3.14-18.

Отже, хто у Христi, той нове створiння; древнє минуло, тепер усе нове.

2 Коринф. 5.17.

Варто звернути увагу на місце в Об’явленні Івана Богослова Гл. 12., 3 вірш де говориться про великого червоного дракона… Ідеться мова про закон (великий). Дракон – бо безпощадний (око за око, зуб за зуб, побиття камінням до смерті порушників головних 10 заповідей (Як­що той, хто зрiкся закону Мойсеєвого, при двох чи трьох свiдках, без милосердя карається смертю). І червоний, бо служіння закону відбувається не без крові, але кров’ю жертвоприношень священики окропляли ковчег завіту і т.п.                06.10.2018 р.

І ЩЕ РАЗ УВАЖНО ЧИТАЄМО:

3 І з’явилось інше зна­мення на небі: ось, дракон (жорстокий — око за око, зуб за зуб…), (Та майже все за законом очищається кров’ю, i без проливання крови не буває прощення), вели­чезний (багато заповідей, постанов та статутів), чер­воний (утверджувався на крові жертвоприношень), з сімома го­ловами (семисвічник? Сім Церков!) і десятьма рогами (10 царів — 10 заповідей), і на головах його сім вінців.(?) 4 Хвіст його захопив з неба третю частину зірок і кинув їх на землю. Дракон цей став перед жо­ною, яка мала родити, щоб, коли вона наро­дить, пожерти її немовля.

Захопив з неба третю частину зірок — це означає, що третя частина праведників не змогли встояти у благодаті Христа — прощення гріхів даром і житті по духу, але залишилася вірними закону, який і потягнув їх за собою, вже втрачаючи свою владу у чистих серцях увірувавших…

Дія у душах тих, хто кається  

Тому, ще раз…

7 І відбулася на небі війна: Ми­хаїл (Іісус Христос) і ангели його воювали проти дракона, і дракон і ангели його воювали проти них, 8 та не встояли, і не знайшлося вже місця для них на небі. 9 І скинутий був вели­кий дракон, древній змій, зва­ний дияволом і сатаною, що спокушає всю вселенну, ски­нутий на землю, і ангели його скинуті з ним. 10 І почув я гучний голос на небі, який промовляв: нині настало спасіння, і сила, і царство Бога нашого і влада Христа Його, тому що скинутий наклепник братів наших, який зводив на­клепи на них перед Богом на­шим день і ніч. Одкр. 10.7-10. (Закон гласить свої заповіді постійно).

Дослід

Якось звернув я увагу брата у Христі на дію закону щодо християн як дію сатани, він обурився і сказав, що мені треба каятися. Тоді, через два чи три місяці, я зустрівся з цим братом і пильно дивлячися йому в очі сказав, що у мене до нього дуже важливе діло, яке прямо стосується його спасіння. (На той час, брат був у вірі близько 30 років і досить ревниво служив Господу). Брат уважно слухав і я прямо йому сказав: «Брате, не кради». Від несподіванки той розгубився й каже: «Та я може десь, чи якось» і замовк… Я продовжував: «Не створюй собі кумирів та ідолів». Брат мовчав. Я додаю йому (67-річному) «Не чини перелюбу». У брата очі округлилися.

Розв’язка

Тоді я піднявся зі стільця і обійняв брата. «Не я, брате, не я, а закон тобі це говорить через 10 заповідей». Тільки через декілька днів брат мені признався: «Ти знаєш, я тоді від цих слів остовпів…». Так, остовпів, бо повернувся подумки до закону, який фактично, на праведника звів наклеп, наговір. Питання ставлю так, а чому брат, читаючи закона, не відчув цього наклепу, а тільки відчув тоді, коли це було сказано вустами? Чому він сприйняв ці слова у свою адресу й остовпів? (А не повинен був, знаючи, що він має прощення гріхів і цього не робив). Отже — не попильнував. А мусив був пильнувати за тим, що він, вступивши у завіт з Господом — не підзаконний!!! І закон не має вже над ним влади.

Перемога тільки з Іісусом Христом

11 Вони (Учні Христові) перемогли його кров’ю Агнця і словом свід­чення свого і не полюбили душі своєї  навіть до смерті. 12 Отже, веселіться, небеса і ті, що живуть на них! Горе тим, що живуть на землі і на морі! Бо зійшов диявол до вас у великій люті, знаючи, що небагато йому лишається часу. Об’явлення 12 гл. 12 вірш.

(Відкориговано (і доповнено текст українською) — в кінці 2017 р.). (Складено вперше у 2000 р. (Переклад усього тексту на українську 03.01.2018 р.).

Перебувайте в любові!                                                 Раб Божий – Михаїл.  Амінь.

Комментарии

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

%d такие блоггеры, как: