
Чому буває безсоння у більшості старих людей?
Мета цієї роботи – змістити баланс у бік добра, життя по-Христу, а не по стихіях світу цього.
Совість, колись зневажена, не дає спати.
Не обманюйтеся. Бог зневаженим не буває. Що людина посіє, те і пожне. Галатам 6.7. (Тут напрошується висновок щодо храму Божого, Його оселі).
Отже, за все життя у людини зібралося багато незавершених, легковажно відкладених надалі діл; ця людина безліч разів чинила проти власної совісті, не прислухаючися до її тихого, ненав’язливого голосу; ображала інших; осуджувала; лукавила, чинила неправду… Але, якби ця людина знала, що кожен її рух, кожна незавершена справа назавжди записується в її ж пам’ять… І нікуди втекти від цих записів неможливо. Записуються і добрі діла цієї людини. Тому є така, найкоротша заповідь: “Пильнуйте”. Марк 13.37. За чим пильнувати? За власною совістю і життю по Христу.
Головна мета цієї роботи – змістити баланс у бік добра.
Не можуть спокійно спати, бо часто не виконували волі власної совісті.
Ви чули, як декотрі, які втрапляли у смертельну небезпеку, розказували, що вони в одну мить все своє життя згадали… Отже, запис в пам’яті, існує.
Святий Апостол Іван у 1 посланні 2.6. так нас наставляє: “а хто дотримує слово Його, в тому істинно любов Божа здійснилася; з цього пізнаємо‚ що ми в Ньому. 6 Хто говорить, що перебуває в Ньому, той повинен діяти так, як Він діяв”. (У тому числі й у пильнуванні за своєю совістю).
Іісус Христос був дуже пильним живучи в тілі. Він, у Новому Завіті, нам передав розуміння основних наших можливостей і вад.
Господь навчає через Святих Апостолів
“Випробовуйте самі себе, чи в вірі ви? Досліджуйте самих себе. Чи ви не знаєте самих себе, що Іісус Христос в вас? Хіба що тільки ви не те, чим повинні бути”. 2 Кор. 13.5.
Бо, як Отець має життя в Самому Собі, так і Сину дав мати життя в Самому Собі.
… ви, вiруючи в Сина Божого, маєте життя вiчне. 1 Івана 5.13.
Хто вірує в Сина Божого, має свідчення в собі самому; 1 Івана 5.10.
(Усе сходиться).
Коли язичники, що не мають закону, з природи законне чинять, вони, не маючи закону, самi собi закон: 15 вони показують, що справа закону написана у них в серцях (Це і є скрижалі. Їх дві, оскільки серце має таку будову), про що свiдчить їхня совiсть i думки їхнi, якi то звинувачують, то виправдовують одна одну‚ (ознаки суду) 16 у той день, коли за моїм благовiстям, Бог буде судити таємнi дiла людей через Iсуса Христа. Рим. 2 . 14-16.
Христос розповів, як боротися з гріхами і навчив, як творити добрі діла. Сильнішої науки аніж Євангеліє, на планеті Земля не існує. Хочете – вірте, хочете – ні. Мій голос знову тихий…
Жити по добрій совісті навчає Господь
4 Бо неможливо — тих‚ що один раз просвiтилися‚ i прийняли дар небесний‚ i стали причасниками Духа Святого, 5 i скуштували доброго слова Божого, i сили майбутнього вiку, 6 i вiдпали, знову обновляти покаянням, коли вони знову розпинають у собi Сина Божого i зневажають Його. 7 Земля, що п’є дощ, який часто падає на неї, та вирощує рослину, корисну тим, для кого вона обробляється, дiстає благословення вiд Бога; 8 а та, на якiй ростуть терня й будяки, негiдна i близька до прокляття, кiнець якого — спалення. Євреям 6. 4-6. А далі читаємо про яке саме спалення йдеться мова.
Як вірно розуміти написане
Дух же ясно говорить, що в останнi часи вiдступлять деякi вiд вiри, слухаючи духiв спокусникiв i вчення бiсiвськi, 2 через лицемiрство лжесловесникiв, спалених у совiстi своїй… 1 Тимофію 4.2. (А тут напрошується думка про слова Господа: “Земля і всі діла на ній згорять”. Не духовні, плотські люди, горять у власній совісті.
Бо Христос увiйшов не в рукотворне святилище, створене за зразком iстинного, але в саме небо, щоб постати нинi за нас перед лице Боже. Євр.9.24. Якщо Христос в нас і ми маємо його духа, то чи ви думаєте, що даремно Писання говорить: «До ревнощів любить дух, який вселився в нас»? 6 Але тим бiльшу дає благодать; тому й сказано: «Бог гордим противиться, а смиренним дає благодать».
Як ревнивий чоловік стежить за кожним кроком, кожним порухом дружини, так і дух, який живе в нас, стежить за нашими вчинками і думками… І в залежності від того, як ми виконуємо його волю – за добрі діла нагороджує нас миром і спокоєм, або карає нас за гріхи.
Про вічні муки і відсутність спокою
І ще: “І третій ангел ішов за ними слідом, кажучи гучним голосом: хто поклоняється звірові і образу його і приймає карбування на чоло своє або на руку свою, 10 той питиме вино гніву Божого, вино нерозведене, приготовлене в чаші гніву Його, і буде мучений у вогні і сірці перед святими ангелами і перед Агнцем; 11 і дим мучення їх здійматиметься повік, і не матимуть спокою ні вдень, ні вночі ті, що поклоняються звірові і образу його, і ті, що приймають карбування імені його. Одкр. 14.9-11.
Це і є темрява зовнішня, там де вічний плач і скрегіт зубів.
12 Тут терпіння святих, які дотримуються заповідей Божих і віри в Іісуса”. Одкровення 14.11.
21 Так i нас нинi‚ подiбно до цього образу, хрещення, не обмивання тiлесної нечистоти, а обіцяння Боговi доброї совiсті, спасає воскресінням Iсуса Христа, 22 Який, зiйшовши на небо, перебуває праворуч Бога i Якому скорились ангели, i влади, i сили. 1 Петра 3.21.
Добрий приклад покаяння і спасіння
Друзі, краще покаятися, таким чином прибрати усі перешкоди “приготуйте путь Господеві, прямими зробіть стежки Йому”, виправившися так, як це зробив Закхей.
(Закхей, вставши, сказав Господеві: Господи, половину добра мого я віддам убогим і, якщо кого скривдив чим, поверну вчетверо. 9 Ісус сказав йому: нині прийшло спасіння дому цьому, бо і він син Авраамів. 10 Прийшов бо Син Людський знайти і спасти, що загинуло).
Закхей отримав прощення всіх гріхів і розпочав жити по-новому.
Увійти у спокій Господній – велика благодать
Тому біймося, щоб, коли ще лишається обiтниця увiйти до спокою Його, хтось iз вас не запiзнився. 2 Бо i нам воно сповiщено, як i тим; але не принесло їм користи почуте слово, не з’єднане з вiрою тих, що слухали. 3 А входимо до спокою ми, що увiрували, бо Вiн сказав: «Я поклявся в гнiвi Моїм, що вони не ввiйдуть до спокою Мого», хоч дiла Його були завершенi ще на початку свiту. 4 Бо десь сказано про сьомий день так: «I спочив Бог у день сьомий вiд усiх дiл Своїх». 5 I ще тут: «Hе ввiйдуть до спокою Мого». 6 Отже, як деяким залишається ввiйти до нього, а тi, яким ранiше благозвiщено, не ввiйшли до нього за непокiрнiсть, 7 то Вiн призначає ще якийсь день‚ «нинi», кажучи через Давида, що пiсля такого довгого часу, як раніше сказано: «Нинi, коли почуєте голос Його, не зробiть жорстокими сердець ваших». Євр. 4.1-7.
Покайтеся і Бог заспокоїть вашу совість.
Покайтеся і зверніться до “чистого словесного молока” – Нового Заповіту Господа нашого і Спасителя Іісуса Христа, Який “спасе людей Своїх від гріхів їх”. Матв. 1.21.
Щоб випробувана вiра ваша виявилася коштовнiшою за золото, що гине, хоч i очищається вогнем, на похвалу i честь i славу під час об’явлення Iсуса Христа, 8 Якого, не бачивши, любите, i в Якого вiруєте, хоч донині не бачили, і радієте радістю невимовною і преславною, 9 досягаючи, нарештi, вiрою вашою спасiння душ. 1 Петра 1.7. Це дія Господня.
Оце і означають слова Господа: Це творю усе нове. Одкровення 21.5. Нове творіння. 2 Кор.5.17. (Прочитайте повністю ці місця з Писання).
Застереження
Хай не бентежить вас прийом використання речень з різних місць Писання. Так говорить Господь: “Я єсм Алфа і Омега, початок і кінець”. Одкровення 21.6.
Алфа – початок грецького алфавіту, а Омега остання буква грецького алфавіту. Таким чином Господь сказав, що Його Слово написане за принципом азбуки й ним так і треба користуватися – вибірково… Так само як це робив і Сам Господь…