Меню Рубрики

Дволикі Януси

(Робота «Дволикі Януси» поповнена, в її кінці, ще деякими думками…).

Без згоди КДБ не ставили ні архієреїв, ні священиків. Так створювалися дволикі Януси

Патріарх Філарет розповідає:

– В СРСР церква була під контролем КДБ. Без згоди КДБ не ставили ні архієреїв, ні священиків.

Фактично це були духовні євнухи, служителі совєцького сатани. Амінь. Михаїл.

Тому церква існувала в таких умовах. Але вона подолала. (Нічого подібного…).

(Але ж і дволикі Януси понині в ній правлять… Наприклад КГБіст Гундяєв (Кирил — овече ім’я). Фарисейство.

Мені одного разу ці люди від КДБ сказали, що вам кінець прийшов. Це було в 1960-і роки. От прийшов вам кінець! Я кажу: чому кінець прийшов? А тому, що у вас вже всі старі вимруть, молодих немає, а ми у 1980-у році вступаємо у комунізм. Я йому сказав, що ми при соціалізмі живемо, будемо і при комунізмі. Він мені на це відповідає: при соціалізмі ми вас терпимо, а при комунізмі терпіти вас не будемо. Я йому сказав на це: якщо ви нас, церкву, не будете терпіти при комунізмі, то комунізму не буде, а церква буде.

Комунізму немає, а церква є, і не тільки є, а відродилася

– А хто це був, якщо не секрет?

– Це старий чекіст, який був уповноважений по місту Києву. І ми бачимо, комунізму немає, а церква є, і не тільки є, а відродилася.

– Справа в тому, що не було жодного єпископа, який не мав би контактів з ними. Якщо він не мав контактів, то він не був єпископом. Тому, якщо хтось з архієреїв тих скаже, що він не мав контактів (із КДБ – ред.), то це означає, що він говорить неправду. Я це точно знаю.

Наскільки це погодження, вся ця співпраця була складною у тому сенсі, що вони вимагали? Як це все відбувалося?

Від мене вимагали, щоб я їм відкривав, що будуть люди говорити на сповіді. Виймає пістолет і каже: ми можемо вас розстріляти

– Можу про себе сказати. Від мене на початку вимагали, щоб я їм відкривав те, що мені будуть люди говорити на сповіді. Я сказав: ні, священик повинен зберігати таємницю сповіді. Тоді він виймає пістолет, кладе на стіл і каже: ми можемо вас розстріляти. Я йому на це сказав: можете розстріляти мене, але для мене не має значення, помру я зараз, ви мене розстріляєте, чи я доживу до глибокої старості, а виконувати ці ваші умови не буду.

– То вони злякалися?

Не переслідували мене. Тому що я твердо сказав: не буду!

– Не переслідували мене. Тому що я твердо сказав: не буду! А ось узгоджувати з ними ці призначення я був змушений, тому що без їхньої згоди не давали реєстрації. Тому я дбав про те, щоб церква існувала, щоб богослужіння звершувалися, тому мав з ними ці контакти. І так кожен архієрей. Я не виняток. Це не тільки я, всі так робили. Але церква пройшла цей період і перемогла.

– Чому я запитала про час? Тому що люди гинуть на сході. Частина Донбасу окупована, ваша мала батьківщина так само. І не так давно з’явилася у ЗМІ фотографія, знімок – патріарх Кирило серед військових генералів. Він був присутній на засіданні колегії Міністерства оборони. Наскільки це відповідає церковним звичаям?

Московський патріарх Кирило на засіданні колегії Міністерства оборони Росії. Москва, 11 грудня 2015 року.

Государственные награды и поощрения Патриарха Крила

(КГБ-иста Гундяева), от царя Ирода и его слуг.

УПЦ (МП) допомагала Гіркіну готувати анексію Криму – СБУ

10 Грудень 2018, 21:15

Інна Кузнєцова. Головний редактор Київського бюро Радіо Свобода.

Священик благословляє російського полковника Ігоря Гіркіна (Стрєлкова), який на той час був одним із ватажків незаконного збройного угруповання «ДНР» (визнане в Україні терористичним). Окупований Донецьк, 10 липня 2014 року.

Це такі брати… Каїни.

«Когда в Вербное воскресенье 2014 года православный россиянин Игорь Гиркин, по его собственному выражению, «покрошил» православного украинца Геннадия Биличенко, пролив тем самым первую кровь на Донбассе, а будущий «премьер-министр ДНР» православный россиянин Александр Бородай поздравил его в перехваченном СБУ и услышанном всей Украиной разговоре: молодец, мол, хорошо отметил светлый праздник. Если кто-то будет искать поворотный пункт в отношениях украинцев и россиян, пусть ищет в том Вербном воскресенье, с которого началась война», — написал Щерба.

Російська церква в політиці, (а заявляють, що в Україні держава втручається у церковні справи, маючи на увазі надання їй Томосу).

 

Росія використовувала можливості церков Московського патріархату для розвідки перед анексією Криму у 2014 році – така заява міститься в інформаційному буклеті, який розробила Служба безпеки України.

«30 березня 2014 – озброєна група терориста Ігоря Гіркіна (Стрєлкова) здійснює розвідку у місті Сімферополь під прикриттям охорони церковних святинь «Дари волхвів», – йдеться в тексті довідника.

Одним із найбільш сенсаційних відкриттів, яке було зроблено читачами опублікованої на сайті Національного архіву Латвії картотеки КДБ.

Віталій Портников

Латвійської РСР, стала реєстраційна картка агента «Читатєля» – митрополита Ризького і всієї Латвії Олександра (Кудряшова).

Потім те ж саме буде відбуватися з народними рухами за незалежність колишніх союзних республік – у картотеці КДБ Латвійської РСР читача чекає чимало відкриттів і на цю тему. І я впевнений, що якби нам відкрили картотеку КДБ УРСР, то читач теж дізнався б чимало цікавого і про українських ієрархів РПЦ, і про багатьох активістів Народного руху, і про письменників, художників, композиторів із бездоганними репутаціями.

Злочинна система

Тому що таким – і ніяким іншим – було радянське суспільство. Коли люди живуть у великому концтаборі, вони виживають у ньому по-різному. Головний обвинувачений – це завжди система, яка робила все можливе, щоб перетворювати людей на «стукачів». Однак потрібно пам’ятати і про інше – точно так, як сотні тисяч людей приходили до Народних фронтів балтійських країн або Руху тому, що підтримували незалежність своїх країн, раніше сотні тисяч людей йшли до церкви, тому що хотіли прийти до віри, а не до агента-священика. І ці люди не могли не розуміти, що церква в атеїстичній країні існує не просто так. Але для них найважливішим моментом був саме момент існування цієї церкви, а не те, що її ієрархи співпрацювали з владою.

Митрополит Ризький і всієї Латвії Олександр (в миру Олександр Кудряшов). Рига, 8 січня 2018 року.

Однак це відкриття – секрет Полішинеля. Російська православна церква, фактично знищена більшовиками після Жовтневого перевороту, була відновлена за особистим рішенням Йосипа Сталіна під час Другої світової війни – і під щільною опікою спеціальних служб. Інтерес КДБ СРСР до церкви пояснювався тією простою обставиною, що її громади були територією, на яку не поширювалася комуністична ідеологія. Не проводилися партзбори, не було парткомів і особливих відділів – тобто не було нічого, що існувало на кожному радянському підприємстві і навіть в житловому кооперативі. І навіть у творчому союзі – адже свої парткоми і свої начальники з КДБ були і у письменників, і у художників, і у композиторів, і в журналістів. А у церкві нічого цього за визначенням бути не могло.

Важко було зрозуміти, де закінчується РПЦ і починається КДБ

Тому релігійні громади – і особливо найбільша з них, православна церква, завжди були в центрі «розробки». Вони інфікувалися агентами, вербувалися священики і парафіяни – так що важко було зрозуміти, де закінчується РПЦ і починається КДБ.

Учасники акції «За Росію без інквізиції» з портретом Московського патріарха Кирила і написом «Агент Михайлов, зніми погони», Москва, 24 листопада 2012 року. У 1991 році російський дисидент і священик Гліб Якунін оприлюднив документи радянських архівів, за якими випливало, що митрополит Кирило (Гундяєв) був пов’язаний з КДБ і мав псевдо «Михайлов».

Якщо ви були співучасниками у гріхах Церкви Московського патріархату, то покайтеся відкрито у всіх тих її гріхах …

І не беріть участі в безплідних ділах темряви, але і викривайте. Ефес. 5.11.

  … упав, упав Вавилон, велика блудниця; він зробився житлом бісів і пристановищем усякому нечистому духові, пристановищем усякому не­чистому й огидному птахові; бо лютим вином блудодіяння свого вона напо­їла всі на­роди, 3 і царі земні любо­діяли з нею, і купці земні розбага­тіли від великих розкошів її.

4 І почув я інший голос з неба, який говорив; вийди від неї, народе Мій, щоб не брати вам участі у гріхах її та не зазнати покарань її; 5 бо гріхи її дійшли до неба, і Бог пригадав не­правди її. 6 Відплатіть їй так, як і вона відплатила вам, і удвічі відплатіть їй за ділами її; у чаші, в якій вона готувала вам вино, приготуйте їй удвічі. 7 Скільки славилася вона і розкошувала, стільки зав­дайте їй мук і скорбот.  Одкр. 18. 2-7.

А яким був Христос?

   Була там криниця Якова. Ісус, утомившись з дороги, сів біля криниці, а було близько шостої години. 7 Приходить жінка з Самарії набрати води. Іван 4.6.

Зверніть увагу, друзі, не було в Іісуса колісниці.

Та й у Єрусалим Він в’їжджав на ослику, якого відв’язали учні (свого не було…).

(А на чому їздять патріархи та архіреєри нинішні? Можливо вони важніші???).

   Господи, очисти Україну від вовків в овечій шкурі. Яви милість Твою до українського народу. Господи, помилуй нас і спаси по великій милості Твоїй.

02.03.2019 р.                                               Раб Божий, нічого не вартий Михаїл.

Сайт: myhayl.com.ua

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

%d такие блоггеры, как: